پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

مجری بوت کمپ های آموزشی تخصصی حوزه گیاهان دارویی

درباره پژوهشکده گیاهان دارویی:

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با تکیه بر توان اعضای هیات علمی و کارشناسان مجرب با فعالیت‏ های: استخراج و استاندارد سازی فرآورده ‏های گیاهی، آنالیز و کنترل ترکیبات گیاهی، فرمولاسیون فرآورده ‏های دارویی، تهیه نمونه‏ های هرباریومی گیاهان دارویی، مطالعات آزمایشگاهی، فارماکوکینتیک و سم شناسی، مطالعات حیوانی، کارآزمایی‏ های بالینی، شناسایی رویشگاه‏ های توده ‏های بومی گیاهان دارویی، بررسی تنوع ژنتیکی گونه‏ های مختلف دارویی، تکثیر و ریز ازدیادی گیاهان دارویی مهم بوسیله کشت بافت، توسعه بانک ژن گیاهان دارویی، مطالعات به زارعی و به نژادی بر روی گیاهان دارویی و تعیین نقشه کشت گیاهان دارویی می ‏باشد.

برگزارکننده بیش از 300 دوره مهارت آموزی

آموزش بیش از 2000 کارآموز

حوزه تخصصی: کشاورزی و گیاهان دارویی

اشتغال حداقل 50 درصد فراگیران

ماموریت و بیوگرافی

داستان و بیوگرافی

پژوهشكده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي به عنوان مركز تحقيقات گياهان دارويي كشور و منطقه، در مهرماه 1377تأسيس گرديد و در سال 1380 به عنوان مركز تحقيقات گياهان دارويي جهاددانشگاهي مورد تصويب شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت. در حال حاضر اين پژوهشكده با بهره گيري از حضور بيش از 50 عضو هيأت علمي و محقق در قالب چهارگروه پژوهشي , آموزشی  و پوشش همه زمينه هاي تحقيقات كاربردي گياهان دارويي و داروهاي طبيعي و سه مركز خدمات تخصصي در زمينه هاي آناليز، فرمولاسيون، توليد نهال، بذر و فرآورده هاي دارويي گياهي و گياهان دارويي , و مرکز رشد فعاليت دارد.

ماموریت و خدمات

پژوهشکده گیاهان دارویی که فعالیت خود را از دهه 70 به طور رسمی و مستقل آغاز نموده است بر اساس اساسنامه تشکیل خود و بر مبنای اساسنامه جهاد دانشگاهي، نسب به فعالیت در حوزه آموزش های عمومی و تخصصی در زمینه گیاهان دارویی اقدام نموده است. این آموزش ها شامل دو بخش اصلي به شرح ذيل می باشد:

1- آموزش های کوتاه مدت:  شامل آموزش های تخصصی در زمینه گیاهان دارویی به صورت دوره و کارگاه تخصصی است. دوره هاي تخصصي گياهان دارويي به منظور ارتقاء سطح دانش در حوزه گياهان دارويي و داروهاي گياهي در مخاطبين با سطح تحصيلات تكميلي انجام مي گردد و كارگاه ها جهت افزايش اطلاعات عموم از گياهان دارويي و ايجاد بستر مناسب جهت فرهنگ استفاده صحيح از گياهان دارويي مي باشد.  

2- تحصیلات تکمیلی: پژوهشکده گیاهان دارویی از سال 1390 پس از اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با توجه به پشتوانه ي اعضای هیات علمی و بهره مندی از ازمایشگاهها ، نسبت به جذب دانشجو در دو رشته فیتوشیمی و زراعت در مقطع دکتری پژوهش محور اقدام نمود است.

استان‌های ارائه خدمات آموزشی

همه استان های کشور

دوره های ارائه شده توسط این مدرس