قوانین و مقررات اعتبارسنجی ارائه تسهیلات

۱. ورود کاربر و ثبت شماره‌ی همراه ایشان در سامانه‌ی همیان به منزله‌ی پذیرفتن تمامی قوانین و شرایط همیان است.

۲. تمامی فعالیت‌های همیان تحت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. از این رو کاربران همیان، متعهد هستند هیچ‌گونه فعالیت و استفاده‌ا‌ی مغایر با این قوانین از سامانه‌ی همیان نداشته باشند.

۳. همیان صرفا سامانه‌ای برای تسهیل فرآیند صندوق‌های وام‌ خانوادگی است. از این رو همیان هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تخلفات پیش‌آمده میان اعضای یک صندوق مانند عدم پرداخت سهم یک عضو، ترک آن شخص از صندوق و سایر مشکلات احتمالی ندارد.

۴. شکل‌گیری یک صندوق در سامانه‌ی همیان صرفا براساس اعتماد و میل شخصی تمامی اعضا به ایجاد آن است. همیان هیچ‌گونه تشویق یا دعوتی به تشکیل صندوق بدون شناخت و اعتماد قبلی میان اعضا نمی‌نماید.

۵. در صورتی که تلفن همراه کاربر، نام کاربری، رمز عبور و یا کد فعال‌سازی ارسال شده به تلفن همراه ایشان در اختیار اشخاص ثالث قرار گیرد، همیان هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از حساب کاربری ایشان ندارد.

۶. تمامی تراکنش‌ها در این سامانه، از طریق درگاه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان صورت می‌گیرد.

۷. فرآیند واریز وجه به حساب کاربر، تنها از طریق سامانه‌ی پایا انجام می‌شود. بنابراین کاربر برای دریافت وجه مورد نظر، موظف به ارایه‌ی شماره شبا است.

۸. واریز وجه به حساب کاربران با استفاده از سامانه‌ی پایای بین بانکی بانک مرکزی انجام می‌شود. از این رو مدت زمان واریز وجه به حساب کاربر تابع شرایط و ضوابط بانک مرکزی است که در حال حاضر حداقل ۲۴ ساعت بعد از درخواست واریز در روزهای کاری است و در روزهای تعطیل امکان هیچ‌گونه واریزی وجود ندارد.

۹. فرآیند پرداخت در همیان صرفا به صورت آنلاین از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب و از طریق درگاه بانکی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان انجام می‌شود.

۱۰. تمامی اطلاعات کاربران اعم از نام، نام خانوداگی، تراکنش‌ها و شماره شبا از سوی همیان کاملا محرمانه تلقی می‌شود و همیان این اطلاعات را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.