قوانین و مقررات آموزشیِ «مپصا-HR»

۱. مدت زمان دوره ۲۰۰ ساعت و بر همین اساس تعداد ساعات آموزش در هفته بین ۱۲ تا ۱۵ ساعت می‌باشد. کارآموزان می‌بایست حداقل به تعداد ساعات آموزش در هفته، به انجام تمرینات و فعالیت‌ها در منزل زمان اختصاص دهند. به‌طور مثال اگر ۱۸ ساعت در هفته به آموزش و رفع اشکال اختصاص دارد، کارآموزان باید حداقل ۱۸ تا ۲۵ ساعت دیگر به تمرین و انجام پروژه‌ها بپردازند و در مجموع حداقل ۴۰ ساعت از زمان خود را در هفته به بوت‌کمپ اختصاص دهند.
۲. مپصا اچ آر علاوه بر ارائه دوره‌های فنی، دوره‌های توسعه فردی، کارگاه‌های رزومه‌نویسی و مصاحبه نیز برگزار می‌کند. در صورت برنامه‌ریزی برای برگزاری این کارگاه‌ها، حضور کارآموزان الزامی می‌باشد. این برنامه‌ها غالباً موازی با آموزش فنی برگزار می‌شوند.
۳. فرصت رفع اشکال و تعامل با منتور و دستیار حل تمرین در طول دوره برای کارآموزان فراهم می‌باشد. همچنین فعالیت‌های کارآموزان دائماً توسط تیم اجرایی مپصا اچ آر، منتور و دستیار حل تمرین بررسی و در صورت نیاز برای ایشان فعالیت اضافه بر سازمان تعریف خواهد شد.
۴. روند انجام تمارین و پروژه‌ها از طرف تیم پشتیبانی مپصا اچ آر دائماً بررسی و ارزیابی می‌شود. همچنین ارزیابی دوره‌ای از لحاظ فنی توسط منتور و دستیار حل تمرین انجام خواهند شد؛ در صورتی‌که روند ارزیابی‌ها قابل قبول نباشد، موسسه می‌تواند از ادامه حضور کارآموز در بوت‌کمپ جلوگیری نماید.
۵. حضور افراد در تمامی برنامه‌های بوت‌کمپ الزامی است. در صورت غیبت بیش از اندازه که بر روی سطح فنی کارآموز تاثیر بگذارد، موسسه می‌تواند ادامه همکاری با کارآموز را ملغی نماید.
۶. کارآموز موظف است در تمامی رویدادها و مصاحبه‌های تنظیم شده توسط مپصا با شرکت‌های متقاضی نیرو، که پیش از اتمام دوره آغاز و تا حدود دو ماه پس از آن ادامه می‌یابد، شرکت نماید و به انجام پروژه‌ها و وظایف محول شده توسط شرکت‌ها به ایشان در زمان مقرر شده اقدام نماید. در غیر این‌صورت، مسئولیتی متوجه موسسه در خصوص استخدام کارآموز نخواهد بود.
۷. در صورت تخلف کارآموز از قوانین و مقررات تعیین شده، موسسه می‌تواند از ادامه حضور کارآموز در بوت‌کمپ جلوگیری نماید. در صورت احراز تخلف کارآموز و قطع همکاری با ایشان، مطالبات مالی موسسه تا زمان قطع همکاری به تناسب مدت زمان برگزار شده از کل مبلغ قرارداد، تسویه می‏‌شود و پیش‌پرداخت اخذ شده مسترد نمی‌گردد. با توجه به نوع تخلف، موسسه حق جبران خسارات و زیان‌های وارده توسط کارآموز را از محل تضمین، برای خود محفوظ داشته است.

قوانین و مقررات اعتبارسنجی و ارائه تسهیلات

۱- شرکت دانش‌بنیان احسان گستران همیان (همیان) به شماره ثبت ۵۳۲۹۲۰ و شناسه ملی ۱۴۰۰۷۹۰۲۵۳۰ به عنوان کارگزار مالی اجوکمپ است و تمام فرآیندهای مالی اعتبارسنجی و ارائه تسهیلات اجوکمپ به کارآموزان بوت‌کمپ‌ها، توسط همیان صورت می‌گیرد.

۲- کارآموزانی که توسط مجری آموزشی بوت‌کمپ در مرحله‌ی استعدادسنجی آموزشی موفق به کسب امتیاز قابل‌قبول شده‌اند، در صورتی که تمایل به استفاده از تسهیلات مالی اجوکمپ را داشته باشند، می‌بایست توسط همیان اعتبارسنجی مالی شوند. اعتبارسنجی کارآموزان در سامانه اعتبارسنجی مرآت انجام می‌شود. کارآموزان می‌بایست با مراجعه با سامانه مرآت در کانون «همیان» فرآیند اعتبارسنجی را به صورت کامل انجام دهند. هزینه اعتبارسنجی در سامانه به عهده کارآموز است.

۳- نتیجه اعتبارسنجی مالی کارآموزان بعد از ثبت کامل اطلاعات در سامانه مرآت، بعد از حداکثر ۵ روز کاری توسط همیان به ایشان اطلاع داده خواهد شد. در صورت تایید صلاحیت اعتبار مالی برای استفاده از تسهیلات اجوکمپ، کارآموزان به صورت خودکار به صندوق اختصاصی بوت‌کمپ در اپلیکیشن همیان دعوت و اضافه می‌شوند. کارآموزان در این مرحله موظف هستند برای نهایی کردن ثبت‌نام خود در بوت‌‌کمپ و استفاده از تسهیلات، مبلغ پیش‌پرداخت تعیین‌شده دوره را ظرف حداکثر ۲۴ ساعت از زمان اطلاع‌رسانی تایید صلاحیت مالی، در صندوق اختصاصی بوت‌کمپ در اپلیکیشن همیان واریز کنند.

۴- بستر تمامی فرآیند‌های مالی شامل پرداخت و بازپرداخت اقساط تسهیلات دوره کارآموزان در بوت‌کمپ، در قالب صندوق اختصاصی ایجادشده بوت‌کمپ در اپلیکیشن همیان است و تمامی پرداخت‌ها به صورت آنلاین و از طریق درگاه بانکی انجام می‌شود.

۵- کارآموزانی که از تسهیلات اجوکمپ برای شرکت در دوره استفاده می‌کنند، موظف هستند به عنوان تضمین دریافت تسهیلات یک فقره سفته به ارزش ۲۰۰ درصد مبلغ کل تسهیلات را به همیان ارائه و تسلیم نمایند. این سفته توسط همیان به کارآموزان ارائه و هزینه آن از ایشان دریافت خواهد شد. دریافت تضمین در روز عقد قرارداد کارآموزان و به صورت حضوری از ایشان توسط همیان دریافت می‌شود. سفته‌های که جهت تضمین از کارآموزان دریافت شده است پس از بازپرداخت کامل تسهیلات و تسویه آن توسط همیان باطل و درجه اعتبار ساقط می‌شود.

۶- همیان تسهیلات دوره اجوکمپ را با کارمزد ۴ درصد به صورت قرض‌الحسنه در اختیار کارآموزان قرار می‌دهد. هزینه کارمزد تسهیلات در کل اقساط تقسیم و به مبلغ هر قسط اضافه می‌گردد.

۷- در صورت دیرکرد کارآموز در پرداخت اقساط تسهیلات، همیان به عنوان کارگزار مالی دوره ابتدا تذکر شفاهی و کتبی به ایشان می‌دهد و در صورت عدم پرداخت معوقات، همیان از محل تضامین دریافتی از کارآموز از طریق مراجع قضایی، اقدام به وصول معوقات و مطالبات خود می‌نماید.